Партнёры

АВТОПРОФИ - издательский дом.

Реклама

 

Покупка автотранспорта

 • Самосвал

  10000 $
 • ЗАПЧАСТИ

  100 грн.
 • СКЛАДСКОЕ ОБ-Е, погрузчик складской

  10000 $
 • МИКРОАВТОБУСЫ, грузовой

  350 EURO
 • МИКРОАВТОБУСЫ, пассажирский
  Das Business die Karriere -
  Die Verkäufe der
  Autos, der Waren - Die
  Fachkräfte - IT,
  die
  3500 EURO

Продажа автотранспорта


 • АВТОСТЕКЛА

  29500 EURO
 • ГРУЗОВИКИ, дача

  133350 EURO

ТРАНСБИРЖА

АВТОТРАНСПОРТ

ТРУДОУСТРОЙСТВО

Статьи и обзоры

ГлавнаяСтатьиНовий закон про порядок ввезення, ...

Новий закон про порядок ввезення, оформлення й оподаткування товарів і транспортних засобів

прийняття законуНагадаємо передісторію прийняття цього закону. 21 червня 2001 року Верховна Рада ухвалила закон «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України», яким суттєво змінювались митні правила переміщення товарів, автомобілів тощо.

Спочатку Президент застосував вето на цей закон, не погодившись з деякими його положеннями, але 13 вересня 2001 року зазначений закон було все ж таки підписано. Причому в інтересах громадян, що не може не тішити. Зокрема це стосується митного оформлення й оподаткування товарів, які громадяни ввозять в Україну (ст. 4).

Якщо у варіанті Верховної Ради на товари, сумарна вартість яких не перевищує 1000 євро, а загальна вага — 100 кілограмів, ввізне мито становило 30 відсотків від митної вартості (плюс ПДВ, плюс акцизний збір, якщо товар підакцизний), то в остаточному варіанті документа цю ставку зменшено до 20 відсотків. До такого ж розміру ставки (теж було 30%) зменшено ввізне мито на єдиний неподільний предмет, митна вартість якого перевищує 200 євро, а загальна вага — 50 кілограмів (ст. 7 закону).

Ще одна зміна стосується продуктів харчування. Президент доповнив статтю 9, якою обмежується ввезення громадянами деяких товарів. Йдеться, зокрема, про продукти харчування (1 — 24 група) для власного споживання на суму до 50 євро. Загалом така норма існувала й раніше, але в новому законі не була обумовлена. Згідно з цим порядком дозволяється ввозити в Україну продукти харчування різних найменувань по 1 — 2 кілограми (визначено Кабміном).

Отже, після введення в дію нового закону (через 45 днів з дня його опублікування — тобто з 24 листопада цього року) усі громадяни матимуть рівні права (крім тих, хто ввозить спадщину, переселяється в Україну на ПМЖ, працює в дипломатичних представництвах, тимчасово ввозить якісь предмети, та деяких інших) при ввезенні товарів (різними видами транспорту), машин, особистих речей. Крім того, знято обмеження на переміщення товарів автотранспортом.

Донедавна ті громадяни, які їхали через кордон автомобілями, мікроавтобусами і т.п., сплачували за товари платежі з нуля, без будь-яких скидок, а якщо авіаційним або залізничним транспортом, що прямує регулярними рейсами на підставі міждержавних чи міжурядових угод, мали переваги. Вони могли провезти без оподаткування товари на суму до 200 євро (різні предмети). Незабаром така норма поширюватиметься при ввезенні товарів і автомобільним транспортом. Отже, деяка несправедливість буде усунена.

Усі положення, які стосуються ввезення транспортних засобів, залишились в попередньому варіанті (тобто Президент не вніс змін до прийнятих Верховною Радою статей з цього питання). Змін до вікового цензу іномарок теж не внесено. Таким чином, дозволяється ввозити машини, вік яких не перевищує 8 років.

Зазначимо також, що при ввезенні в Україну звільняються від оподаткування горілчані вироби — 1 літр, вино — 2 літри, пиво — 5 літрів, тютюнові вироби — 200 цигарок (або 200 грамів цих виробів), які ввозяться громадянами в особистому багажі.

Автор : Іван Бабенко

Дата публикации: 06.12.2001
Вернуться в Статьи
Volvo FM12: четверть миллиона километров без поломок! В ЕС со «своим лицом»
Нормативно-правовая база | Органы власти | Для тех, кто в дороге | Отраслевые компании | Выставки | Автоновости |Статьи, Тест-драйв
Стиль, оформление, дизайн и содержание портала являются объектом авторского права и охраняются законами Украины. Перепечатка материалов и иное их использование допускаются при согласовании с администрацией проекта и размещении активной ссылки на портал. Нарушение этих условий влечет за собой уголовную и административную ответственность.
Торговая марка АВТОПРОФИ зарегистрирована Агентством "Украинские торговые марки", Свидетпльство № 144698.