АВТОПРОФИ
автотранспортный портал

http://autoprofi.ua  Зимове утримання доріг державного значення


Стан готовності підприємств Укравтодору до роботи в зимовий період дозволяє цілодобово виконувати роботи з експлуатаційного утримання доріг і забезпечувати безперебійні та безпечні умови руху автомобільного транспорту.

Дорожні служби завжди вчасно реагують на погіршення погодних умов та приймають всі необхідні заходи по очищенню засніжених ділянок доріг та обробці протиожеледними сумішами. Щоденно у гірських районах задіяно майже 36 снігоприбиральних механізмів, в тому числі в Закарпатській області 13 одиниць, 14 у Львівській, чотири у Івано-Франківській, два у Чернівецькій та три механізми у АР Крим.

7 тис. 155 одиниць дорожньої техніки та обладнання, що призначено для розчищення автомобільних доріг від снігу та обробки покриття протиожеледними матеріалами, використовується Укравтодором в зимовий період на дорогах загального користування.

На випадок виникнення надзвичайних ситуацій у постійній готовності перебуває техніка, яка входить до складу чотирьох мобільних загонів, що дислокуються на базі філій "Коломийська ДЕД" в Івано-Франківській області, "Спецавтобаза облдорупру" в Київській області, "Цюрупинська ДЕД" в Херсонській області та "П'ятихатська ДЕД" в Харківській області. До складу загонів входить 74 одиниці техніки.

Для функціонування автомобільних доріг в складних погодних умовах. заготовлено протиожеледні матеріали: 848 тис. куб. м піску та 134,3 тис. т технічної солі або її замінників.

На автодорогах встановлено комплекти тимчасових дорожніх знаків "Слизька дорога". На перевальних ділянках - попереджувальні дорожні знаки "Рух заборонено" з табличками "Автобусам і вантажівкам без ланцюгів протиковзання". Встановлено необхідну кількість напрямних віх та сигнальних стовпчиків.

У зимовий період особливу увагу приділено перевальним ділянкам доріг Карпат і Криму, які під час зимової експлуатації є найскладнішими ділянками для руху автотранспорту.