АВТОПРОФИ
автотранспортный портал

http://autoprofi.ua  Узбецькі автівки стануть дефіцитом


З 15 листопада 2011 р. Кабмін істотно обмежив на найближчі три роки ввезення в Україну легкових автомобілів узбецького виробництва. З цієї дати до України буде дозволено ввозити з Узбекистану лише нові легкові автомобілі, в кількості не більше трьох(!) штук на рік. При цьому дозволений річний об'єм імпорту машин з Узбекистану включає один автомобіль з об'ємом двигуна не більше 1000 см3, один від 1000 см3 до 1500 см3 і один від 1500 см3 до 2200 см3.

За офіційною інформацією, такий режим квотування імпорту легкових автомобілів з Узбекистану було введено у відповідь на порушення даною країною Угоди з Україною про вільну торгівлю.

Так, незважаючи на те, що даною Угодою передбачено, що сторони повинні утримуватися від дискримінаційних заходів у відношенні одна до одної, Узбекистан встановив акцизний збір на автомобілі, що завозяться на територію даної країни, який унеможливлює ввезення автомобілів з України, оскільки підвищує їх вартість в півтора рази і робить неконкурентоздатними на узбецькому ринку.

В той же час на території України ставки акцизного збору на нові легкові автомобілі однакові як для автовиробників, так і для імпортерів. А на вантажні автомобілі, автобуси і компоненти акцизний збір взагалі відсутній.